Aktualności

Dar dzieci I-Komunijnych 2024 r.

Wyzłocenie 24 karatowym złotem dwóch największych puszek służących do rozdawania Komunii św.

Otwarcie i poświęcenie Sali Wiejskiej w Babach.

Jubileusz 50 i 60 lat zawarcia małżeństwa.

Pan prof. Edgar Pill przesłał do Parafii kosztorys renowacji i konserwacji ołtarza bocznego św. Anny – wynosi on 195 000 zł. Parafialna Rada Ekonomiczna z Ks. Proboszczem jednogłośnie podjęła decyzję, że na chwilę obecną odstępujemy od prac przy ołtarzu św. Anny, ponieważ inwestycją, którą podejmiemy będzie rozbudowa ogrzewania w kościele polegająca na założeniu tzw. ogrzewania ławkowego.

Planowane założenie ogrzewania ławkowego w naszym kościele.

Monte Cassino, 2023 r.

Rzym, 2023 r.

Padwa, 2023 r.

DOŻYNKI GMINNO-PARAFIALNE, Odolanów 2023 r.

Ołtarz św. Antoniego powrócił do naszego kościoła po renowacji i konserwacji przeprowadzonej przez Firmę Konserwatorską prof. Edgara Pilla.

Całość kosztów renowacji i konserwacji to kwota 140 tys. zł. Została ona zapłacona przez pewną rodziną, która chce pozostać anonimowa. Jest to dar dziękczynno-błagalny wspomnianej anonimowej rodziny jako „wotum wdzięczności wobec przodków, którzy uczyli wierzyć i ufać Panu Bogu oraz wobec kolejnych pokoleń – dzieci i wnuków, jako świadectwo wiary”.

Niech Pan Bóg hojnie wynagrodzi naszym Dobrodziejom swoim błogosławieństwem przez przemożną opiekę Św. Antoniego. Wielki Bóg zapłać!

PIELGRZYMKA DO WŁOCH. Zapisy u Prezesa Akcji Katolickiej naszej Parafii tel. 505953487

I Komunia św. – 14.05.2023 r. (72 dzieci)

Figurki do Szopki Betlejemskiej (z żywicy syntetycznej) ofiarowane przez dzieci I-Komunijne. Bardzo dziękujemy!

Grób Pański; Odolanów, św. Marcin 2023 r.

Ołtarz św. Antoniego z naszego kościoła został zdemontowany i zabrany do renowacji oraz konserwacji przez Firmę Konserwatorską prof. Edgara Pilla.

I tutaj wielka niespodzianka – mianowicie całość kosztów renowacji i konserwacji czyli kwota 140 tys. zł. zostanie zapłacona przez pewną rodziną, która chce pozostać anonimowa. Jest to dar dziękczynno-błagalny wspomnianej anonimowej rodziny jako „wotum wdzięczności wobec przodków, którzy uczyli wierzyć i ufać Panu Bogu oraz wobec kolejnych pokoleń – dzieci i wnuków, jako świadectwo wiary”.

Niech Pan Bóg hojnie wynagrodzi naszym Dobrodziejom swoim błogosławieństwem przez przemożną opiekę Św. Antoniego. Wielki Bóg zapłać!

Ołtarz wróci na swoje miejsce do końca listopada br.

Stan schodów prowadzących „na piętro” nad zakrystią w najstarszej części kościoła.

Stan desek i belek, które usunęliśmy z zakrystii w najstarszej części naszego kościoła (w tej zakrystii znajdują się dekoracje, wazony i sprzęt do sprzątania kościoła).

Obraz można nabyć w kościele po Mszach św. za 30 zł.

Rozpoczęliśmy remont generalny posadzki w zakrystii „starego kościoła” w naszej świątyni (zakrystia za Kaplicą Wieczystej Adoracji). Po wykonaniu posadzki renowacja ścian i wszystkich pomieszczeń. Proszę o modlitwę w intencji podjętych prac. Święty Józefie tobie się zawierzamy, prowadź!

DO WYNAJĘCIA (ale nie na mieszkania) CZTERY LOKALE NA JEDNYM PIĘTRZE W ODOLANOWIE – RYNEK 8.

Parafia Rzymskokatolicka Św. Marcina w Odolanowie (ul. Rynek 9, 63-430 Odolanów) ma do wynajęcia cztery pomieszczenia znajdujące się na pierwszym piętrze budynku – Odolanów, ul. Rynek 8 (nad sklepami) – pomieszczenia są po gruntownym remoncie, każde pomieszczenie ma wymiary 390 cm x 570 cm.

Wejście do budynku bezpośrednio z Rynku, obok znajduje się Urząd Gminy i Miasta Odolanów, dostęp do internetu radiowego, świeżo założona instalacja gazowa (osobny piec). Oczywiście podłączona woda, kanaliza, jest toaleta. Oferty z proponowaną ceną za czynsz miesięczny – proszę przesyłać do końca lutego na messenger lub xadamz@interia.pl.

Ołtarz MB Częstochowskiej po renowacji wrócił na swoje miejsce do kościoła – 28.01.2023 r.

Porządkowanie terenu za płotem Cmentarza przy ul. Chwaliszewskiej – styczeń 2023r.

BOŻE NARODZENIE, Odolanów, św. Marcin 2022

BOŻE NARODZENIE, Odolanów, św. Marcin 2022 r. (Grota Betlejemska obok Kościoła).

Spotkania Akcji Katolickiej naszej Parafii: formacyjno-organizacyjne i patriotyczno-śpiewacze.😇 Bardzo dziękuję za ten piękny czas. (X i XI 2022r.)

Kurs przedmałżeński (katechezy przedślubne) w naszej Parafii Św. Marcina w Odolanowie dla chętnych z dekanatu odolanowskiego i spoza dekanatu, rozpocznie się w najbliższy piątek-16 grudnia i trwał będzie do niedzieli-18 grudnia (włącznie). Wszystkie spotkania odbywać się będą w naszym kościele od godz. 18.00.

Uroczyste zakończenie Różańca Dzieci

październik 2022r.

Szybko przeminęły nam te październikowe dni… Ich stałym elementem była modlitwa różańcowa o  godzinie 18.30 i 17.00 z pięknym udziałem najmłodszych przedstawicieli naszej parafii. Swoimi dziecięcymi głosami, modlitwą i śpiewem, pięknie odpowiedzieli na prośbę Maryi skierowaną w Fatimie: „odmawiajcie codziennie różaniec”. Dziękujemy Wam drogie Dzieci za podjęty trud i gratulujemy wytrwałości w codziennych nabożeństwach. Do zobaczenia na niedzielnych Mszach świętych a już za miesiąc na roratach. Dziękujemy też Rodzicom, Dziadkom, Ciociom, Wujkom, Sąsiadkom, Paniom Katechetkom, Panu Tadeuszowi, Siostrze Ancilli oraz Ministrantom (Robert N. 🏆) za wspólną modlitwę na różańcu 🤗

ks. Błażej i ks. Proboszcz

Poświęcenie czyli oddanie pod opiekę Opatrzności Bożej budynku i wszystkie osoby pracujące oraz uczące się w LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCYM IM. WŁADYSŁAWA JAGIEŁŁY W ODOLANOWIE.

Wspominamy piękny czas Wizytacji Kanonicznej naszej Parafii. Zdjęcia z niektórych spotkań z Ks. Biskupem Łukaszem Buzunem.

WPROWADZENIE NOWEGO PROBOSZCZA Parafii Św. Marcina w Odolanowie – ks. Adama Zmudy, dn. 4.09.2022 r. 😇

W ubiegłym tygodniu Jubileusz 130-lecia istnienia obchodziło Koło Śpiewacze “Cecylia” z Sulmierzyc. Przy tej okazji odbył się przegląd chórów południowej Wielkopolski. Bardzo cieszymy się i dziękujemy, że w tej uroczystości oraz przeglądzie wziął udział nasz chór parafialny „Św. Grzegorza”. To podziękowania składamy na ręce Pana Jana – naszego organisty i dyrygenta chóru. Bóg zapłać!

https://krotoszyn.naszemiasto.pl/jubileusz…/ar/c1-9017247

Dzisiaj w sobotę-17.09. odbyła się XIV diecezjalna pielgrzymka Liturgicznej Służby Ołtarza do Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu. Na pielgrzymkę udali się nasi ministranci pod opieką ks. Błażeja. Za transport do i z Kalisza bardzo dziękujemy Panu Witoldowi Walczakowi z Odolanowa, chłopakom i ks. Błażejowi dziękujemy za wspólną modlitwę i promowanie naszej parafii oraz dekanatu.

Oto zdjęcia naszej Ekipy. 👍

Ustawienie nowego Krzyża Misyjnego.

Za ten Dar bardzo dziękujemy Panu Witoldowi Walczakowi z Odolanowa. Bóg zapłać!

Krzyż zostanie uroczyście poświęcony podczas Wizytacji Kanonicznej naszej parafii dn. 3.10.2022 r. przez JE Ks. Bpa Łukasza Buzuna.

https://www.facebook.com/100085460141320/videos/627945528843604